TERAPIA ZACHOWANIA I SZKOLENIE PSÓW
tel/sms: 797 NOL HAU
kontakt@nolhau.pl

Przedszkole dla szczeniąt od 8 tygodnia

Przedszkole dla szczeniąt od 8 tygodnia Przedszkole dla szczeniąt to doskonały sposób na naukę, zabawę oraz socjalizację Twojego psa. Organizowane w małych grupach zajęcia pozwalają szczeniętom łatwo odkrywać świat, bawić się z innymi psami i uczyć się podstawowych komend i zachowań.

Czym jest Psie Przedszkole?

Psie przedszkole to specjalnie przygotowany program szkolenia dla szczeniąt. Na takie szkolenie możemy przyjść już z 7-8 tygodniowym szczeniakiem. Główny cel tego szkolenia to tzw. socjalizacja szczeniąt do 4 miesiąca życia. Polega ono na odpowiednim przyuczeniu maluchów do jak największej liczby sytuacji z życia codziennego (i nie tylko), z jakimi spotkają się w swoim dorosłym życiu. Dzięki temu szczeniaczek wyrośnie na spokojnego i zrównoważonego pieska, obytego z otaczającym go środowiskiem.

Jest to bardzo ważne szkolenie, ponieważ to, czego piesek nie pozna na etapie do 4 miesiąca życia, najprawdopodobniej będzie sprawiać mu duże kłopoty, gdy wejdzie w wiek dorosły. Np. może bać się autobusów, jeśli jako szczeniak nie był z nim zaznajomiony, a odwrażliwienie tego przerażającego dla pieska elementu naszego zwyczajnego otoczenia bywa nie tylko trudne, ale i czasochłonne. Lepiej więc zadbać o to wcześniej, kiedy jeszcze jest to bardzo łatwe.
        
W ramach psiego przedszkola szczeniaki w sposób kontrolowany poznają świat, uczą się relacji społecznych (z innymi zwierzętami oraz z ludźmi), nawiązują prawidłową więź ze swoimi opiekunami oraz uczą się podstawowych poleceń. W przedszkolu pieski często uczęszczają do grup edukacyjnych - obejmują one maksymalnie 3 szczeniaki. Nie należy się też martwić okresem kwarantanny szczepiennej podczas zajęć w naszej szkole - zapewniamy wszelkie warunki ochronne dla tego okresu oraz bardzo starannie dobieramy ewentualne towarzystwo dla szczeniąt w tym czasie - tak więc można bezpiecznie przychodzić na zajęcia bez obawy o swojego pupilka :)

 

Program psiego przedszkola

Program nauki dla szczeniąt jest specjalnie skonstruowany pod potrzeby bardzo młodych psów, zawiera elementy zabawy, której w tym czasie bardzo potrzebują, połączone z nauką i poznawaniem świata. Oczywiście dostosowujemy poziom i zakres zajęć do indywidualnych potrzeb ras, charakterów i innych cech pieska, ale można wyróżnić następujące elementy tego programu:

  • nauka podstawowych poleceń (np. przywołanie, nauka imienia, "siad", "waruj", "zostań" itp.)
  • umiejętność nawiązywania prawidłowych kontaktów/relacji i komunikacji z innymi psami w różnym wieku (budowa relacji społecznych oraz umiejętność radzenia sobie w konfliktowych sytuacjach w przyszłości), oraz zapoznawanie z innymi zwierzętami niż psy
  • socjalizacja z instruktorem w terenie: ruch uliczny, środki komunikacji, właściwe reagowanie na nowe dla pieska sytuacje, nauka odnajdywania się w świecie pełnym niespodzianek
  • elementy dobrego wychowania, wprowadzanie zasad obowiązujących w codziennym życiu, prawidłowe powitanie, zapobieganie skakaniu na opiekuna, prawidłowa zabawa - np. zapobieganie gryzieniu rąk opiekunów, przynoszenie zabawki do rąk opiekuna
  • nauka spokojnego znoszenia zabiegów pielęgnacyjnych (czesanie, obcinanie pazurków, czyszczenie uszu, oczu i innych mało przyjemnych czynności z udziałem pieska ;) ).
  • nauka jak podejść ze spokojem do wizyty u lekarza weterynarii
  • koncentracja uwagi na przewodniku
  • chodzenie na luźnej smyczy
  • nauka odpoczywania przy innych psach
  • nauka kilku ciekawych sztuczek, zależnie od predyspozycji danego pieska :)

Szkolenie nie jest limitowane czasem, aczkolwiek psie przedszkole może się odbywać do momentu ukończenia przez psa 4 miesiąca życia. Po tym czasie przechodzimy do programu dla psów młodych (wchodzących w wiek dorosły). Maksymalna ilość szczeniaków w jednej grupie to 3 pieski jednocześnie - pozwala to trenerowi skupić uwagę na wszystkich szczeniaczkach i ich opiekunach na raz, tak aby nikt nie zostawał ani na chwilę bez czujnego spojrzenia trenera :)


Podobne artykuły


Polecamy również...


  Przygotowanie psa do szkolenia

Przed szkoleniem trzeba odpowiednio przygotować zarówno siebie, jak i swojego pieska. Nie są to jednak żadne skomplikowane czynności. Wystarczy zapas smakołyków i głodny piesek, a kilka drobiazgów, które możemy zabrać ze sobą bardzo pomogą w szkoleniu. Zatem przed przyjściem na zajęcia warto zaopatrzyć się w kilka rekwizytów - co wziąć ze sobą i dlaczego? Oto nasze "10 przykazań" szkolenia pieska :)
Więcej


  Podstawowe potrzeby psa

Zakładając, że wybór psa (rasy, wieku, hodowli) był świadomy, na początku musimy zastanowić się, czego będziemy wymagać od psa - np. co będzie mu wolno, a czego nie. Skoro znamy potrzeby rasy, na którą się zdecydowaliśmy, musimy zaplanować swój dzień w taki sposób, żeby konsekwentnie, codziennie umożliwiać psu realizację jego potrzeb.
WięcejPodstawowe potrzeby psa

Podstawowe potrzeby psa

Zakładając, że wybór psa (rasy, wieku, hodowli) był świadomy, na początku musimy zastanowić się, czego będziemy wymagać od psa - np. co będzie mu wolno, a czego nie. Skoro znamy potrzeby rasy, na którą się zdecydowaliśmy, musimy zaplanować swój dzień w taki sposób, żeby konsekwentnie, codziennie umożliwiać psu realizację jego potrzeb.
Czytaj dalej

Bezpłatny dojazd na zajęcia w Zamościu
Łatwy numer telefonu: +48 797-NOL-HAU
Szkolenie/terapia psów w każdym wieku
Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów