TERAPIA ZACHOWANIA I SZKOLENIE PSÓW
tel/sms: 797 NOL HAU
kontakt@nolhau.pl

Baza wiedzy - co warto wiedzieć o psach

Spacery z psem - jak często wychodzić z psem na spacer?

Spacery z psem - jak często wychodzić z psem na spacer? Ile razy z psem na spacer? To jedno z najczęstszych pytań, jakie zadajecie. Spacer z psem jest tematem, który już poruszaliśmy przy okazji psich potrzeb. Dziś odpowiadamy na to pytanie nieco dokładniej, choć ciągle w prosty sposób - czyli jak często wychodzić z psem na spacer w zwykłym, codziennym życiu.

Czytaj dalejJak ważną rolę w życiu psa pełnią spacery?

Jak ważną rolę w życiu psa pełnią spacery? Ciągle mało osób rozumie, że spacer nie jest dla człowieka, tylko dla psa. Wychodzimy z nim pod blok, na automatycznej smyczce, ciągniemy gdy węszy, ganimy gdy się tarza lub kopie dołek. Tak naprawdę spacer to bardzo ważny element całej gamy podstawowych psich potrzeb i wymaga nauki.

Czytaj dalejDlaczego warto szkolić psa?

Dlaczego warto szkolić psa? Szkolenie psa daje mnóstwo korzyści - daje większą kontrolę nad psem, ułatwia mu poznawanie świata, uczy opanowania, prawidłowych wzorców zachowania, zwiększa kondycję, zapewnia prawidłowy rozwój umysłowy i emocjonalny i wiele więcej. Szkolenie psów to nie tylko nauka siadania, warowania czy przybiegania na zawołanie, to także sposób na naukę komunikacji ze swoim czworonogiem.

Czytaj dalejW jakim wieku można szkolić psa?

W jakim wieku można szkolić psa? Psy można szkolić w każdym wieku. Musimy tylko pamiętać, że starszy piesek nie będzie chłonął wiedzy tak szybko jak szczeniaczek, a także, że taki piesek zwykle już się czegoś nauczył (sam, od innych piesków, ludzi lub był już na jakimś szkoleniu) i bardzo często nie są to pożądane zachowania.

Czytaj dalejZostawianie psa w samochodzie

Zostawianie psa w samochodzie Niestety, podczas upałów często się zdarza, że niemądry właściciel psa zostawia go w aucie, bo idzie np. "tylko na chwilkę do sklepu". Horror, na jaki w ten sposób naraża swojego psa, bywa dla zwierzęcia tragiczny w skutkach. Radzimy jak zostawić psa w samochodzie, aby nic m się nie stało i kiedy można to robić.

Czytaj dalejPseudo-behawioryści i domorośli trenerzy

Pseudo-behawioryści i domorośli trenerzy Behawiorysta zwierzęcy to psycholog zwierzęcy. To zawód wymagający długich lat nauki w szkole! Niestety, coraz częściej spotykamy się z pseudo-behawiorystami, "domorosłymi" i totalnie niekompetentnymi ludźmi, którzy udzielają rad ludziom mającym problemy z psem.

Czytaj dalejKiedy pojawiają się problemy z psem?

Kiedy pojawiają się problemy z psem Decydując się na pieska, musimy pamiętać, że aby wyrósł na bezproblemowego dorosłego psa, będziemy musieli poświecić mu dużo czasu, uwagi i pracy. Nikt nie mówił, że będzie łatwo ;) Jednak każdy etap psiego rozwoju wiąże się z występowaniem pewnych typowych, "normalnych" psich problemów.

Czytaj dalejKim jest behawiorysta?

Kim jest behawiorysta? Kto to jest behawiorysta? Jaką właściwie pełni rolę? Czy naprawdę może pomóc w wychowaniu lub złych nawykach psa? Na te i inne pytania odpowiadamy tutaj - behawiorysta pełni bowiem znaczącą rolę przy radzeniu sobie z problemami psów oraz ich opiekunów. Powiemy kim tak naprawdę jest, powinien i nie powinien być dobry behawiorysta.

Czytaj dalejLęk separacyjny - gdy pies nie umie zostawać sam w domu

Lęk separacyjny - gdy pies nie umie zostawać sam w domu Wracamy do domu i zastajemy.. pobojowisko. Pogryzione przedmioty, podarty dywan, zniszczone meble, zasikaną podłogę i psa, który "wie, że źle zrobił", a mimo to cieszy się na nasz widok. Nie zawsze jest to samowolka ani zła zabawa, a często poważna dolegliwość - lęk separacyjny.

Czytaj dalejPodstawowe potrzeby psa

Podstawowe potrzeby psa Zakładając, że wybór psa (rasy, wieku, hodowli) był świadomy, na początku musimy zastanowić się, czego będziemy wymagać od psa - np. co będzie mu wolno, a czego nie. Skoro znamy potrzeby rasy, na którą się zdecydowaliśmy, musimy zaplanować swój dzień w taki sposób, żeby konsekwentnie, codziennie umożliwiać psu realizację jego potrzeb.

Czytaj dalejDlaczego warto szkolić psa?

Dlaczego warto szkolić psa?

Szkolenie psa daje mnóstwo korzyści - daje większą kontrolę nad psem, ułatwia mu poznawanie świata, uczy opanowania, prawidłowych wzorców zachowania, zwiększa kondycję, zapewnia prawidłowy rozwój umysłowy i emocjonalny i wiele więcej. Szkolenie psów to nie tylko nauka siadania, warowania czy przybiegania na zawołanie, to także sposób na naukę komunikacji ze swoim czworonogiem.
Czytaj dalej

Bezpłatny dojazd na zajęcia w Zamościu
Łatwy numer telefonu: +48 797-NOL-HAU
Szkolenie/terapia psów w każdym wieku
Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów