TERAPIA ZACHOWANIA I SZKOLENIE PSÓW
tel/sms: 797 NOL HAU
kontakt@nolhau.pl

Dlaczego warto szkolić psa?

Dlaczego warto szkolić psa? Szkolenie psa daje mnóstwo korzyści - daje większą kontrolę nad psem, ułatwia mu poznawanie świata, uczy opanowania, prawidłowych wzorców zachowania, zwiększa kondycję, zapewnia prawidłowy rozwój umysłowy i emocjonalny i wiele więcej. Szkolenie psów to nie tylko nauka siadania, warowania czy przybiegania na zawołanie, to także sposób na naukę komunikacji ze swoim czworonogiem.

Co daje szkolenie?

Szkolenie psa niesie za sobą cały szereg korzyści. Pozwala nam nie tylko zapanować nad zachowaniem swojego pieska, ale pomaga mu przejść przez życie w sposób, który jest dla niego zgodny z naturą, a jednocześnie nie utrudniający życia jego opiekunom.

Rozpoczęte już na pierwszym etapie życia pomaga także w prawidłowym rozwoju umysłowym i emocjonalnym. Ileż to razy zdarza się, że piesek szczeka na śmieciarkę, rzuca się do obcych, nie pozwala się głaskać, ucieka i nie chce przyjść, boi się odkurzacza lub kosiarki. Wszystkie tego typu problemy wynikają z niewłaściwego postępowania z psem na wczesnym etapie życia - piesek, który nie widział nigdy odkurzacza gdy był jeszcze mały, zawsze będzie się go bać jako czegoś, co chce go skrzywdzić. Takie błędy da się odpracować w późniejszym wieku psa, jednak jest to o wiele trudniejsze, niż nauka świata w pierwszych tygodniach życia pieska.

 

Kontrola nad psem

Szkolenie psów pomaga w codziennym życiu, np. podczas spacerów - opanowanego pieska można spokojnie spuścić ze smyczy w bezpiecznym miejscu nie martwiąc się, że ucieknie, kogoś zaatakuje albo wpadnie w tarapaty. Przybiegnie, gdy go wołamy, odpuści pogoń za kotem, nie będzie chciał zjeść pieska sąsiada, nie będzie zjadał butów, sikał w domu itd. Kiedy go poprosimy, zostanie grzecznie tam gdzie jest, kiedy zechcemy aby wyszedł z pokoju, albo wrócił do swojej budy - po prostu to zrobi i nie trzeba go będzie łapać po całym domu lub podwórku, aby zamknąć go na klucz w pokoju czy w kojcu.

 

Nauka komunikacji z psem

Szkolenie pozwala poznać swojego pieska, nauczyć się w jaki sposób porozumiewa się ze światem ludzi oraz innych zwierząt, na co zwraca uwagę, co lubi, czego się boi, co go nie interesuje. Dzięki szkoleniu dowiemy się w jaki sposób piesek się uczy, jak mu przekazać co tak właściwie od niego chcemy. Zrozumienie swojego psa to klucz do wzajemnego życia pod jednym dachem w zgodzie i harmonii - dzięki temu wiemy, jak z pieskiem "rozmawiać".

 

Budowa wzajemnych relacji

Podczas treningów - czy to na placu, czy na spacerze, czy też w domu - pies utrwala z opiekunem więź, którą bardzo trudno zerwać. Wspólne zabawy, spacery, ćwiczenia umysłowe czy nawet przeciąganie się zabawką powodują, że pies bardzo przywiązuje się do swojego pana (lub pani :) ). Psiak, który ma zbudowaną dobrą relację ze swoim właścicielem jest opanowany, grzeczny, przebywanie w towarzystwie właściciela sprawia psu masę radości, nie boi się przyjść, oraz ufa w gabinecie u lekarza weterynarii, nawet jeśli czekają go tam igły ;) Piesek, który nigdy nie był uczony agresji pierwszy stanie w obronie swojego opiekuna w obliczu realnego zagrożenia, zamiast szczekać i rzucać się na wszystko już na wszelki wypadek. Szkoląc swojego pieska zyskujemy najlepszego na świecie przyjaciela - na dobre, na złe, a przede wszystkim - na zawsze.

 

Szkolenie szczeniaczków wiele zmienia

Zaczynając szkolić już 2-miesięcznego pieska ułatwiamy mu start w świecie ludzi, którego przecież nie zna - umożliwiamy mu dalsze funkcjonowanie w otaczającym go świecie i sprawiamy, że będzie czuł się bezpiecznie i spokojnie zarówno w mieście, przy hałasie ulicznym czy w zupełnie nowych sytuacjach, których wcześniej nie znał. Na tak wczesnym etapie życia szczeniaka poprzez odpowiednio dobrane do wieku szkolenie zapewniamy mu właściwy poziom aktywności umysłowej i fizycznej, co w przyszłości przekłada się na prawidłowy rozwój aż do wieku dorosłego, gdzie staje się mądrym, opanowanym, stabilnym emocjonalnie i szczęśliwym przyjacielem człowieka.

 

Poprawa zachowań społecznych u psów

Pies jest stworzeniem stadnym - potrzebuje umiejętności prawidłowego komunikowania się z innymi psami, rozumieć mowę ich ciała, odgłosy itd. Szkolenie w grupach przyczynia się do poprawy kompetencji społecznych psów, pozwala nauczyć je koncentracji w towarzystwie innych czworonogów, samokontroli przydatnej do opanowywania nadmiernych emocji, oraz ułatwia naukę bardzo trudnych dla psów czynności biernych - czekania i nicnierobienia.


Podobne artykuły


Polecamy również...


  Przygotowanie psa do szkolenia

Przed szkoleniem trzeba odpowiednio przygotować zarówno siebie, jak i swojego pieska. Nie są to jednak żadne skomplikowane czynności. Wystarczy zapas smakołyków i głodny piesek, a kilka drobiazgów, które możemy zabrać ze sobą bardzo pomogą w szkoleniu. Zatem przed przyjściem na zajęcia warto zaopatrzyć się w kilka rekwizytów - co wziąć ze sobą i dlaczego? Oto nasze "10 przykazań" szkolenia pieska :)
Więcej


  Podstawowe potrzeby psa

Zakładając, że wybór psa (rasy, wieku, hodowli) był świadomy, na początku musimy zastanowić się, czego będziemy wymagać od psa - np. co będzie mu wolno, a czego nie. Skoro znamy potrzeby rasy, na którą się zdecydowaliśmy, musimy zaplanować swój dzień w taki sposób, żeby konsekwentnie, codziennie umożliwiać psu realizację jego potrzeb.
WięcejPodstawowe potrzeby psa

Podstawowe potrzeby psa

Zakładając, że wybór psa (rasy, wieku, hodowli) był świadomy, na początku musimy zastanowić się, czego będziemy wymagać od psa - np. co będzie mu wolno, a czego nie. Skoro znamy potrzeby rasy, na którą się zdecydowaliśmy, musimy zaplanować swój dzień w taki sposób, żeby konsekwentnie, codziennie umożliwiać psu realizację jego potrzeb.
Czytaj dalej

Bezpłatny dojazd na zajęcia w Zamościu
Łatwy numer telefonu: +48 797-NOL-HAU
Szkolenie/terapia psów w każdym wieku
Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów