TERAPIA ZACHOWANIA I SZKOLENIE PSÓW
tel/sms: 797 NOL HAU
kontakt@nolhau.pl

Metody szkoleń stosowane w NOŁ HAU

Metody szkoleń stosowane w NOŁ HAU W NOŁ HAU nie stosujemy żadnej formy przemocy fizycznej, agresji ani (w istocie idiotycznie pojmowanej) dominacji. U nas pies uczy się przez zabawę, pracę i wspólne spędzanie czasu z opiekunem. Metoda którą stosujemy to pozytywne wzmocnienie. Jest ono o wiele skuteczniejsze i trwalsze, niż inne metody szkoleń i terapii.

Metoda pozytywnego wzmocnienia polega w pierwszej kolejności na nagradzaniu za dobre zachowanie, a w ostateczności na karaniu poprzez brak lub utratę nagrody. Odpowiednio zmotywowany do otrzymania nagrody piesek zrobi dla nas o wiele więcej, niż ze strachu albo z przymusu. Metodę tą stosujemy z powodzeniem od wielu dziesiątek psów, które przewinęły się nie tylko przez naszą szkołę, ale i przez nasze życia.

Budowa motywacji u psa może mieć różne formy, np. motywację zabawową lub pokarmową. Polega to na wzbudzeniu w psie chęci do bycia nagrodzonym tym, czego on bardzo od nas chce. Najczęściej jest to pożywienie w postaci przysmaków ;) ale także pobawienia się z pieskiem jego ukochaną zabawką. Przeciętnej osobie trudno jest wyuczyć psa motywacji zabawowej, o wiele łatwiej jest z motywacją pokarmową. Tą ostatnią stosujemy na codzień zarówno do prostych, jak i bardzo skomplikowanych zadań, jakie stawiamy przed psiakami. Oczywiście nie oznacza to, że głodzimy psy! Przeciwnie, jedzą bardzo dobrze ;) Różnica polega tylko na tym, że część jedzenia, które i tak by dostały od nas, otrzymują w postaci nagrody - co psy uwielbiają z uwagi na fakt, że takie smakołyki często są o wiele lepsze niż zwykłe, codzienne pożywienie :)

Niestety, nie ma dobrej metody, dzięki której można wywołać motywację u człowieka. Staramy się jednak przekonywać, edukować, pokazywać na przykładach, jak bardzo przyjemne może być życie nawet z pieskiem, który wcześniej doprowadzał nas do szału ;) Tak więc robimy co możemy, aby wzmacniać świadomość społeczną i wrażliwość na potrzeby psa, ponieważ większość problemów jakie mamy ze swoimi pupilami nie wynika z negatywnego charakteru psa, jego złośliwości czy nawet predyspozycji rasowych - to wszystko mity, którymi opiekunowie często tłumaczą sobie braki wiedzy. Jesteśmy dla Was, aby tą wiedzę poszerzać i dzięki temu pomagać Wam rozumieć swoich czworonożnych towarzyszy :)


Podobne artykuły


Polecamy również...


  Przygotowanie psa do szkolenia

Przed szkoleniem trzeba odpowiednio przygotować zarówno siebie, jak i swojego pieska. Nie są to jednak żadne skomplikowane czynności. Wystarczy zapas smakołyków i głodny piesek, a kilka drobiazgów, które możemy zabrać ze sobą bardzo pomogą w szkoleniu. Zatem przed przyjściem na zajęcia warto zaopatrzyć się w kilka rekwizytów - co wziąć ze sobą i dlaczego? Oto nasze "10 przykazań" szkolenia pieska :)
Więcej


  Podstawowe potrzeby psa

Zakładając, że wybór psa (rasy, wieku, hodowli) był świadomy, na początku musimy zastanowić się, czego będziemy wymagać od psa - np. co będzie mu wolno, a czego nie. Skoro znamy potrzeby rasy, na którą się zdecydowaliśmy, musimy zaplanować swój dzień w taki sposób, żeby konsekwentnie, codziennie umożliwiać psu realizację jego potrzeb.
WięcejW jakim wieku można szkolić psa?

W jakim wieku można szkolić psa?

Psy można szkolić w każdym wieku. Musimy tylko pamiętać, że starszy piesek nie będzie chłonął wiedzy tak szybko jak szczeniaczek, a także, że taki piesek zwykle już się czegoś nauczył (sam, od innych piesków, ludzi lub był już na jakimś szkoleniu) i bardzo często nie są to pożądane zachowania.
Czytaj dalej

Bezpłatny dojazd na zajęcia w Zamościu
Łatwy numer telefonu: +48 797-NOL-HAU
Szkolenie/terapia psów w każdym wieku
Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów