TERAPIA ZACHOWANIA I SZKOLENIE PSÓW
tel/sms: 797 NOL HAU
kontakt@nolhau.pl

Przedszkole dla szczeniąt od 8 tygodnia

Przedszkole dla szczeniąt od 8 tygodnia Przedszkole dla szczeniąt to doskonały sposób na naukę, zabawę oraz socjalizację Twojego psa. Organizowane w małych grupach zajęcia pozwalają szczeniętom łatwo odkrywać świat, bawić się z innymi psami i uczyć się podstawowych komend i zachowań.

Czym jest Psie Przedszkole?

Psie przedszkole to specjalnie przygotowany program szkolenia dla szczeniąt. Na takie szkolenie możemy przyjść już z 7-8 tygodniowym szczeniakiem. Główny cel tego szkolenia to tzw. socjalizacja szczeniąt do 4 miesiąca życia. Polega ono na odpowiednim przyuczeniu maluchów do jak największej liczby sytuacji z życia codziennego (i nie tylko), z jakimi spotkają się w swoim dorosłym życiu. Dzięki temu szczeniaczek wyrośnie na spokojnego i zrównoważonego pieska, obytego z otaczającym go środowiskiem.

Jest to bardzo ważne szkolenie, ponieważ to, czego piesek nie pozna na etapie do 4 miesiąca życia, najprawdopodobniej będzie sprawiać mu duże kłopoty, gdy wejdzie w wiek dorosły. Np. może bać się autobusów, jeśli jako szczeniak nie był z nim zaznajomiony, a odwrażliwienie tego przerażającego dla pieska elementu naszego zwyczajnego otoczenia bywa nie tylko trudne, ale i czasochłonne. Lepiej więc zadbać o to wcześniej, kiedy jeszcze jest to bardzo łatwe.
        
W ramach psiego przedszkola szczeniaki w sposób kontrolowany poznają świat, uczą się relacji społecznych (z innymi zwierzętami oraz z ludźmi), nawiązują prawidłową więź ze swoimi opiekunami oraz uczą się podstawowych poleceń. W przedszkolu pieski często uczęszczają do grup edukacyjnych - obejmują one maksymalnie 3 szczeniaki. Nie należy się też martwić okresem kwarantanny szczepiennej podczas zajęć w naszej szkole - zapewniamy wszelkie warunki ochronne dla tego okresu oraz bardzo starannie dobieramy ewentualne towarzystwo dla szczeniąt w tym czasie - tak więc można bezpiecznie przychodzić na zajęcia bez obawy o swojego pupilka :)

 

Program psiego przedszkola

Program nauki dla szczeniąt jest specjalnie skonstruowany pod potrzeby bardzo młodych psów, zawiera elementy zabawy, której w tym czasie bardzo potrzebują, połączone z nauką i poznawaniem świata. Oczywiście dostosowujemy poziom i zakres zajęć do indywidualnych potrzeb ras, charakterów i innych cech pieska, ale można wyróżnić następujące elementy tego programu:

  • nauka podstawowych poleceń (np. przywołanie, nauka imienia, "siad", "waruj", "zostań" itp.)
  • umiejętność nawiązywania prawidłowych kontaktów/relacji i komunikacji z innymi psami w różnym wieku (budowa relacji społecznych oraz umiejętność radzenia sobie w konfliktowych sytuacjach w przyszłości), oraz zapoznawanie z innymi zwierzętami niż psy
  • socjalizacja z instruktorem w terenie: ruch uliczny, środki komunikacji, właściwe reagowanie na nowe dla pieska sytuacje, nauka odnajdywania się w świecie pełnym niespodzianek
  • elementy dobrego wychowania, wprowadzanie zasad obowiązujących w codziennym życiu, prawidłowe powitanie, zapobieganie skakaniu na opiekuna, prawidłowa zabawa - np. zapobieganie gryzieniu rąk opiekunów, przynoszenie zabawki do rąk opiekuna
  • nauka spokojnego znoszenia zabiegów pielęgnacyjnych (czesanie, obcinanie pazurków, czyszczenie uszu, oczu i innych mało przyjemnych czynności z udziałem pieska ;) ).
  • nauka jak podejść ze spokojem do wizyty u lekarza weterynarii
  • koncentracja uwagi na przewodniku
  • chodzenie na luźnej smyczy
  • nauka odpoczywania przy innych psach
  • nauka kilku ciekawych sztuczek, zależnie od predyspozycji danego pieska :)

Szkolenie nie jest limitowane czasem, aczkolwiek psie przedszkole może się odbywać do momentu ukończenia przez psa 4 miesiąca życia. Po tym czasie przechodzimy do programu dla psów młodych (wchodzących w wiek dorosły). Maksymalna ilość szczeniaków w jednej grupie to 3 pieski jednocześnie - pozwala to trenerowi skupić uwagę na wszystkich szczeniaczkach i ich opiekunach na raz, tak aby nikt nie zostawał ani na chwilę bez czujnego spojrzenia trenera :)


Podobne artykuły


Polecamy również...


  Przygotowanie psa do szkolenia

Przed szkoleniem trzeba odpowiednio przygotować zarówno siebie, jak i swojego pieska. Nie są to jednak żadne skomplikowane czynności. Wystarczy zapas smakołyków i głodny piesek, a kilka drobiazgów, które możemy zabrać ze sobą bardzo pomogą w szkoleniu. Zatem przed przyjściem na zajęcia warto zaopatrzyć się w kilka rekwizytów - co wziąć ze sobą i dlaczego? Oto nasze "10 przykazań" szkolenia pieska :)
Więcej


  Podstawowe potrzeby psa

Zakładając, że wybór psa (rasy, wieku, hodowli) był świadomy, na początku musimy zastanowić się, czego będziemy wymagać od psa - np. co będzie mu wolno, a czego nie. Skoro znamy potrzeby rasy, na którą się zdecydowaliśmy, musimy zaplanować swój dzień w taki sposób, żeby konsekwentnie, codziennie umożliwiać psu realizację jego potrzeb.
WięcejJak ważną rolę w życiu psa pełnią spacery?

Jak ważną rolę w życiu psa pełnią spacery?

Ciągle mało osób rozumie, że spacer nie jest dla człowieka, tylko dla psa. Wychodzimy z nim pod blok, na automatycznej smyczce, ciągniemy gdy węszy, ganimy gdy się tarza lub kopie dołek. Tak naprawdę spacer to bardzo ważny element całej gamy podstawowych psich potrzeb i wymaga nauki.
Czytaj dalej

Bezpłatny dojazd na zajęcia w Zamościu
Łatwy numer telefonu: +48 797-NOL-HAU
Szkolenie/terapia psów w każdym wieku
Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów