TERAPIA ZACHOWANIA I SZKOLENIE PSÓW
tel/sms: 797 NOL HAU
kontakt@nolhau.pl

Przygotowanie psa do wystaw

Przygotowanie psa do wystaw Wystawy to z jednej strony prestiż, nagrody i inne korzyści dla opiekuna, jednak z drugiej ogromny stres dla psa - musi się on odnaleźć w otoczeniu setek, czasem tysięcy innych psów i ludzi, hałasu, a przy tym wyglądać dobrze i prezentować się wzorowo przed jury i publicznością. Można ułatwić ten wyjątkowo trudny sprawdzian swojemu pupilowi, przez odpowiednie przygotowanie go - od psychicznego, po naukę postaw i dobrego zachowania.

Wystawy psów rasowych są nieodłącznym elementem życia hodowli, ale czasem właściciele decydują się na wystawienie swojej pociechy z różnych innych powodów. Jednak pies bez odpowiedniego przygotowania do wystawy zaliczy na niej gigantyczną traumę, z której będzie mu bardzo ciężko się otrząsnąć nawet całymi latami. Zdarza się, że właściciele czworonogów zmuszają swoje psy do posłuszeństwa i spokoju siłą, zastraszają psa, aby robił to, co powinien - wyglądał i zachowywał się jak czempion. Jednak smak zdobytej w ten sposób nagrody psuje ruina psychiczna, jaką czyni to w psim umyśle, a kolejne wystawy są dla niego niewiarygodnie wielkim stresem. W konsekwencji może to doprowadzić nawet do bardzo zaawansowanych stanów lękowych lub agresywnych w stosunku do innych zwierząt i/lub ludzi.

Wystawa nie musi jednak być dla psa dramatem. Można wcześniej zadbać o przygotowanie pieska do tej imprezy, która nie tylko będzie mu się kojarzyć całkiem dobrze lub przynajmniej obojętnie. Opanowany, pewny siebie i wyszkolony pies, również z dużą klasą i zapałem pokaże wszystkim na wystawie, jaki jest wspaniały i jak bardzo zasługuje na nagrody, a jednocześnie nie dozna spustoszenia w psychice, tylko będzie chętnie jeździł na kolejne wystawy.

Szkolenie do wystaw jest procesem złożonym z wielu elementów, ale jednocześnie nie trudnym w realizacji jeśli jest przeprowadzony pod okiem specjalisty. Pomożemy w przygotowaniu psa do wystawy tak, aby piesek uczestniczył w niej pewny siebie, zrównoważony, bez lęku, trzymał poprawne postawy, dobrze znosił dotyk obcych ludzi (np. dotykanie po pyszczku przez sędziego bez obawy o ugryzienie) oraz był posłuszny mimo ogromnej ilości rozpraszających go dookoła dźwięków, rozmów, szczekania i wszystkiego innego, co działa stresująco na psa.


Podobne artykuły


Polecamy również...


  Przygotowanie psa do szkolenia

Przed szkoleniem trzeba odpowiednio przygotować zarówno siebie, jak i swojego pieska. Nie są to jednak żadne skomplikowane czynności. Wystarczy zapas smakołyków i głodny piesek, a kilka drobiazgów, które możemy zabrać ze sobą bardzo pomogą w szkoleniu. Zatem przed przyjściem na zajęcia warto zaopatrzyć się w kilka rekwizytów - co wziąć ze sobą i dlaczego? Oto nasze "10 przykazań" szkolenia pieska :)
Więcej


  Podstawowe potrzeby psa

Zakładając, że wybór psa (rasy, wieku, hodowli) był świadomy, na początku musimy zastanowić się, czego będziemy wymagać od psa - np. co będzie mu wolno, a czego nie. Skoro znamy potrzeby rasy, na którą się zdecydowaliśmy, musimy zaplanować swój dzień w taki sposób, żeby konsekwentnie, codziennie umożliwiać psu realizację jego potrzeb.
WięcejJak ważną rolę w życiu psa pełnią spacery?

Jak ważną rolę w życiu psa pełnią spacery?

Ciągle mało osób rozumie, że spacer nie jest dla człowieka, tylko dla psa. Wychodzimy z nim pod blok, na automatycznej smyczce, ciągniemy gdy węszy, ganimy gdy się tarza lub kopie dołek. Tak naprawdę spacer to bardzo ważny element całej gamy podstawowych psich potrzeb i wymaga nauki.
Czytaj dalej

Bezpłatny dojazd na zajęcia w Zamościu
Łatwy numer telefonu: +48 797-NOL-HAU
Szkolenie/terapia psów w każdym wieku
Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów