TERAPIA ZACHOWANIA I SZKOLENIE PSÓW
tel/sms: 797 NOL HAU
kontakt@nolhau.pl

Szkolenie podstawowe

Szkolenie podstawowe Szkolenie podstawowe jest przeznaczone dla psów, które ukończyły 4 miesiąc życia. Jest to optymalny wiek, w którym piesek powinien rozpocząć naukę, jeśli wcześniej nie był szkolony, ale program jest dobry także dla dorosłych psów. Dla piesków, które uczestniczyły w Psim przedszkolu jest to kontynuacja nauki, ale wzbogacona i zmodyfikowana pod potrzeby i możliwości pieska po 4 miesiącu życia.

 

Kto może uczestniczyć w szkoleniu podstawowym?

Szkolenie podstawowe jest odpowiednie tak naprawdę dla wszystkich psów powyżej 4 miesiąca życia, a więc także już tych dorosłych. Górna granica wieku jest bez znaczenia.

Zajęcia odbywają się w maksymalnie 3 "osobowych" grupach i jednorazowo trwają 1 godzinę (jest to optymalny czas pracy dla psa), maksymalnie 3 razy w tygodniu, jeśli potrzeba jest "nagła", jednak optymalnie jest spotkać się 1-2 razy w tygodniu. Nie ma limitu ilościowego ani czasowego zajęć - to znaczy, że można uczęszczać na zajęcia tak długo, jak czuje się taką potrzebę, gdyż nigdy nie zabraknie nowych rzeczy, których psa można nauczyć, a utrwalanie wiedzy jest częścią szkolenia nie tylko na treningu, ale i w domu. Oczywiście każdy piesek jest inny - jeden uczy się wolniej, inny szybciej. Podobnie jest z opiekunami ;) Tak więc pieski uczą się tyle, ile potrzebują, zarówno one jak i ich właściciele ;)

Program szkolenia podstawowego

Szkolenie podstawowe stanowi kontynuację nauki dla piesków, które uczęszczały do Psiego Przedszkola, ale jest także odpowiednie do rozpoczęcia nauki, jeśli nie chodziły do przedszkola ;) Jest to program, w którym wzmacniamy wyuczone dobre wzorce zachowania, korygujemy te złe i uczymy psiaczka jak zostać spokojnym, opanowanym, zrównoważonym psem, a opiekunów w jaki sposób umożliwić to swoim psom.

W skład szkolenia podstawowego wchodzą między innymi:

 • nauka koncentracji uwagi na przewodniku
 • podstawowe polecenia "siad", "waruj", "stój", "równaj" (słowne oraz dodatkowo optyczne)
 • nauka prawidłowej zabawy z opiekunem, aportowanie zabawki
 • prawidłowe przywołanie
 • nauka podnoszenia wskazanych przedmiotów
 • nauka chodzenia na luźnej smyczy
 • nauka rezygnacji z wykonywanej czynności
 • ćwiczenie kontroli swoich emocji (samokontrola)
 • spokojne mijanie obcych ludzi i zwierząt
 • noszenie kagańca (i innej np. nietypowej "garderoby")
 • odesłanie psa na swoje miejsce
 • nauka odpoczywania przy innych psach
 • nauka różnych sztuczek, gimnastyka i nauka świadomości swojego ciała

Podobne artykuły


Polecamy również...


  Przygotowanie psa do szkolenia

Przed szkoleniem trzeba odpowiednio przygotować zarówno siebie, jak i swojego pieska. Nie są to jednak żadne skomplikowane czynności. Wystarczy zapas smakołyków i głodny piesek, a kilka drobiazgów, które możemy zabrać ze sobą bardzo pomogą w szkoleniu. Zatem przed przyjściem na zajęcia warto zaopatrzyć się w kilka rekwizytów - co wziąć ze sobą i dlaczego? Oto nasze "10 przykazań" szkolenia pieska :)
Więcej


  Podstawowe potrzeby psa

Zakładając, że wybór psa (rasy, wieku, hodowli) był świadomy, na początku musimy zastanowić się, czego będziemy wymagać od psa - np. co będzie mu wolno, a czego nie. Skoro znamy potrzeby rasy, na którą się zdecydowaliśmy, musimy zaplanować swój dzień w taki sposób, żeby konsekwentnie, codziennie umożliwiać psu realizację jego potrzeb.
WięcejJak przeżyć Sylwestra z psem?

Jak przeżyć Sylwestra z psem?

Głośna muzyka, śpiewy, krzyki, fajerwerki = dobra zabawa? Nie dla Twojego pupila. Jako odpowiedzialny właściciel powinieneś zadbać o komfort i dobre samopoczucie Twoich czworonożnych podopiecznych w tym niełatwym dla nich dniu.
Czytaj dalej

Bezpłatny dojazd na zajęcia w Zamościu
Łatwy numer telefonu: +48 797-NOL-HAU
Szkolenie/terapia psów w każdym wieku
Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów