TERAPIA ZACHOWANIA I SZKOLENIE PSÓW
tel/sms: 797 NOL HAU
kontakt@nolhau.pl

Szkolenie podstawowe

Szkolenie podstawowe Szkolenie podstawowe jest przeznaczone dla psów, które ukończyły 4 miesiąc życia. Jest to optymalny wiek, w którym piesek powinien rozpocząć naukę, jeśli wcześniej nie był szkolony, ale program jest dobry także dla dorosłych psów. Dla piesków, które uczestniczyły w Psim przedszkolu jest to kontynuacja nauki, ale wzbogacona i zmodyfikowana pod potrzeby i możliwości pieska po 4 miesiącu życia.

 

Kto może uczestniczyć w szkoleniu podstawowym?

Szkolenie podstawowe jest odpowiednie tak naprawdę dla wszystkich psów powyżej 4 miesiąca życia, a więc także już tych dorosłych. Górna granica wieku jest bez znaczenia.

Zajęcia odbywają się w maksymalnie 3 "osobowych" grupach i jednorazowo trwają 1 godzinę (jest to optymalny czas pracy dla psa), maksymalnie 3 razy w tygodniu, jeśli potrzeba jest "nagła", jednak optymalnie jest spotkać się 1-2 razy w tygodniu. Nie ma limitu ilościowego ani czasowego zajęć - to znaczy, że można uczęszczać na zajęcia tak długo, jak czuje się taką potrzebę, gdyż nigdy nie zabraknie nowych rzeczy, których psa można nauczyć, a utrwalanie wiedzy jest częścią szkolenia nie tylko na treningu, ale i w domu. Oczywiście każdy piesek jest inny - jeden uczy się wolniej, inny szybciej. Podobnie jest z opiekunami ;) Tak więc pieski uczą się tyle, ile potrzebują, zarówno one jak i ich właściciele ;)

Program szkolenia podstawowego

Szkolenie podstawowe stanowi kontynuację nauki dla piesków, które uczęszczały do Psiego Przedszkola, ale jest także odpowiednie do rozpoczęcia nauki, jeśli nie chodziły do przedszkola ;) Jest to program, w którym wzmacniamy wyuczone dobre wzorce zachowania, korygujemy te złe i uczymy psiaczka jak zostać spokojnym, opanowanym, zrównoważonym psem, a opiekunów w jaki sposób umożliwić to swoim psom.

W skład szkolenia podstawowego wchodzą między innymi:

 • nauka koncentracji uwagi na przewodniku
 • podstawowe polecenia "siad", "waruj", "stój", "równaj" (słowne oraz dodatkowo optyczne)
 • nauka prawidłowej zabawy z opiekunem, aportowanie zabawki
 • prawidłowe przywołanie
 • nauka podnoszenia wskazanych przedmiotów
 • nauka chodzenia na luźnej smyczy
 • nauka rezygnacji z wykonywanej czynności
 • ćwiczenie kontroli swoich emocji (samokontrola)
 • spokojne mijanie obcych ludzi i zwierząt
 • noszenie kagańca (i innej np. nietypowej "garderoby")
 • odesłanie psa na swoje miejsce
 • nauka odpoczywania przy innych psach
 • nauka różnych sztuczek, gimnastyka i nauka świadomości swojego ciała

Podobne artykuły


Polecamy również...


  Przygotowanie psa do szkolenia

Przed szkoleniem trzeba odpowiednio przygotować zarówno siebie, jak i swojego pieska. Nie są to jednak żadne skomplikowane czynności. Wystarczy zapas smakołyków i głodny piesek, a kilka drobiazgów, które możemy zabrać ze sobą bardzo pomogą w szkoleniu. Zatem przed przyjściem na zajęcia warto zaopatrzyć się w kilka rekwizytów - co wziąć ze sobą i dlaczego? Oto nasze "10 przykazań" szkolenia pieska :)
Więcej


  Podstawowe potrzeby psa

Zakładając, że wybór psa (rasy, wieku, hodowli) był świadomy, na początku musimy zastanowić się, czego będziemy wymagać od psa - np. co będzie mu wolno, a czego nie. Skoro znamy potrzeby rasy, na którą się zdecydowaliśmy, musimy zaplanować swój dzień w taki sposób, żeby konsekwentnie, codziennie umożliwiać psu realizację jego potrzeb.
WięcejPodstawowe potrzeby psa

Podstawowe potrzeby psa

Zakładając, że wybór psa (rasy, wieku, hodowli) był świadomy, na początku musimy zastanowić się, czego będziemy wymagać od psa - np. co będzie mu wolno, a czego nie. Skoro znamy potrzeby rasy, na którą się zdecydowaliśmy, musimy zaplanować swój dzień w taki sposób, żeby konsekwentnie, codziennie umożliwiać psu realizację jego potrzeb.
Czytaj dalej

Bezpłatny dojazd na zajęcia w Zamościu
Łatwy numer telefonu: +48 797-NOL-HAU
Szkolenie/terapia psów w każdym wieku
Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów