TERAPIA ZACHOWANIA I SZKOLENIE PSÓW
tel/sms: 797 NOL HAU
kontakt@nolhau.pl

Terapia zachowania psów (konsultacje)

Co to jest terapia zachowania?

Co to jest terapia zachowania? Terapia zachowania, inaczej konsultacje behawioralne, są prowadzone przez psiego psychologa i pomagają pozbyć się problemów, takich jak: lęk, agresja, złe zachowania w domu lub na dworze, uciążliwe szczekanie, kłopot z opanowaniem emocji psa i wielu innych.

Czytaj dalejKiedy wezwać behawiorystę?

Kiedy wezwać behawiorystę? W momencie, kiedy nasz piesek zachowuje się inaczej, kiedy czujemy, że coś jest nie tak, pierwszą osobą, do której powinniśmy się udać, jest lekarz weterynarii. Dopiero po wykluczeniu problemu natury medycznej skorzystajmy z pomocy psiego psychologa - czyli behawiorysty.

Czytaj dalejPrzygotowanie psa do terapii

Przygotowanie psa do terapii Konsultacja behawioralna znacząco różni się od zwykłego szkolenia psa. Kluczowym jej elementem jest prawidłowa ocena konkretnej sytuacji, a co za tym idzie, realne przygotowania nie dotyczą w tym przypadku samego pieska, a raczej jego otoczenia. Powiemy jak prawidłowo przystąpić do konsultacji z psem oraz czego nie należy robić przed spotkaniem.

Czytaj dalejJak przebiega konsultacja behawioralna?

Jak przebiega konsultacja behawioralna? Przebieg i czas trwania konsultacji jest zależny od konkretnego przypadku i trudno jest opisać dokładnie trwanie każdej z nich. Jednak kilka elementów terapii jest zawsze podobnych, chcemy więc przybliżyć na czym to polega i w jaki sposób się odbywa.

Czytaj dalej

Lęk separacyjny - gdy pies nie umie zostawać sam w domu

Lęk separacyjny - gdy pies nie umie zostawać sam w domu

Wracamy do domu i zastajemy.. pobojowisko. Pogryzione przedmioty, podarty dywan, zniszczone meble, zasikaną podłogę i psa, który "wie, że źle zrobił", a mimo to cieszy się na nasz widok. Nie zawsze jest to samowolka ani zła zabawa, a często poważna dolegliwość - lęk separacyjny.
Czytaj dalej

Bezpłatny dojazd na zajęcia w Zamościu
Łatwy numer telefonu: +48 797-NOL-HAU
Szkolenie/terapia psów w każdym wieku
Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów